Запитання

Державний акт на пай належить одному чоловікові, але є ще 2 співласника на цей акт- його брат та мати. Два брати хочуть забрати акт. Матір не можуть знайти, тобто її погодження неможливо отримати. Чи мають право ці два брати забрати свої частки без погодження матері? Як це оформити?

Відповідь

В умовах, коли земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності без виділення часток в натурі (поділу ділянок на місцевості з присвоєнням нових кадастрових номерів), розпорядження землями здійснюється виключно за спільною одноголосною згодою усіх співвласників (ст.358 ЦК, ст.88 ЗК).

Тож розірвати договір оренди та вимагати повернення ділянки такі особи не мають права.

Якщо строк дії договору оренди сплив, то так сам без підпису усіх троьх співвласників неможливо повернути ділянку. Тож і після спливу строку дії договору оренди, направивши всім співвласникам пропозицію отримати ділянку з оренди, орендар до підписання такого акту всіма трьома співвласниками має право користуватися земельною ділянкою посилаючись на ст.613 ЦК та не зобов'язаний за таке користування сплачувати кошти.

Співвласники мають право забрати свої частки лише за згодою всіх інших співвласників, або на підставі рішення суду про виділення їх частки в натурі (ст.364 ЦК, ст.88 ЗК)

Інформація підготовлена

Юридично консультаційна служба Всеукраїнська Аграрна Рада разом з командою Crowe A&A Ukraine, Crowe Erfolg Ukraine та Сергей Клюца (Sergij Klyutsa)

Пʼятниця, 9 жовтня 2020

 

Linija COVID_19_2
Zustrich VAR

Партнери