Запитання

ТОВ взяло в оренду земельну ділянку для вирощування зернових, на якому ростуть сосни. У підприємства є покупець на сосни. Підкажіть будь ласка, чи може підприємства розкорчувати землю і продати ці сосни? Якщо так, то яка процедура і який КВЕД повинен бути відкритий у підприємства для продажу сосен? Можливо у когось була подібна ситуація, або хтось стикався з цим?

Відповідь

Відповідно до ст. 28 «Про благоустрій населених пунктів» охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах населених пунктів під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв.

У даному випадку необхідно отримати дозвіл-ордер на вирубку дерев від органу місцевого самоврядування, або шукати можливість скористатись випадками-виключеннями :

  • будівництво об’єктів архітектури;
  • знесення аварійних, сухостійких дерев, а також самосійних та порослевих дерев з діаметром кореневої шийки не більше як 5 см;
  • ліквідація аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту;
  • відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами;
  • досягнення деревом вікової межі;
  • проведення ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі, на трансформаторній підстанції і розподільчому пункті системи енергопостачання;
  • ліквідація наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації;
  • провадження господарської діяльності на території розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів., Виключення дають право видаляти зелені насадження без відповідного дозволу.

Додатково рекомендуємо, в будь якому випадку проконсультуватись з органом місцевого самоврядування, оскільки законом визначена кримінальна та адміністративна відповідальність за незаконну вирубку. Тому «безневинне» очищення земельної ділянки від дерев може створити проблеми для підприємства. На перший погляд нікому не потрібні дерева можуть створити неприємності в майбутньому, оскільки всі дерева перебувають під особливим захистом.

Щодо питання продажу необробленої деревини, то тут ще складніше, оскільки на даний час впроваджується механізм продажу деревини через аукціони. Без аукціону можливо продати деревину лише населенню. Однак вид господарської діяльності згідно КВЕДу передбачено лише оптову торгівлю необробленою деревиною. Тому не раціонально відкривати додатковий КВЕД.

Інформація підготовлена

Юридично консультаційна служба Всеукраїнська Аграрна Рада разом з Василем Шереметою

Пʼятниця, 6 листопада 2020

 

COVID_19_2
Zustrich VAR

Партнери