Більшість сільськогосподарських товаровиробників здійснюють виплати орендної плати з фізичними особами-пайовиками за орендовані землі готівковими коштами, тому їх дуже бентежить питання, чи правомірно банки вимагають додаткові документи при знятті готівки та чи зобов'язане підприємство надавати банку весь пакет документів?

🧐Нажаль, дійсно на сьогоднійшній день для отримання готівки з банку слід надавати підтвердні документи для здійснення готівкових розрахунків.

Нацбанк повідомляє, що з 28 квітня 2020 року набирають чинності нові вимоги для здійснення платежів відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

✍️У разі зняття готівкових коштів із поточних рахунків з метою здійснення готівкових розрахунків із фізичними особами сільськогосподарські підприємства зобов’язані надавати на запит банку підтверджуючі документи, на підставі яких здійснюються такі готівкові розрахунки, необхідні банку для вивчення клієнта з урахуванням ризик- орієнтованого підходу.
Окрім цього, підприємства повинні дотримуватися цілей використання готівки, яка була знята з банківського рахунку. Банк може вимагати при знятті надання підтвердних документів, які мають довести підставу здійснення готівкових розрахунків (абз. 4 п. 6 розділу ІІ Положення № 148).

Посилення нагляду за здійсненням готівкових розрахунків та веденням банками касових операцій пов’язане з виявленням Національним банком України за результатами нагляду у сфері фінансового моніторингу численних фактів проведення фінансовими установами ризикових (схемних) операцій з використанням готівкових коштів.

Крім того, це відповідає вимогам законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Варіантами вирішення цієї проблеми є виключно надання всіх документів, які вимагає банк, що дійсно незручно та обтяжливо для бухгалтерів. Також, можна перераховувати кошти на карточки фізичних осіб-пайовиків, якщо є така можливість.

Інформація підготовлена
Юридично консультаційна служба Всеукраїнська Аграрна Рада разом з командою Crowe A&A Ukraine та Ольга Богданова (Olga Bogdanova)(партнер Crowe Erfolg Ukraine)

Середа, 16 вересня 2020

 

COVID_19_2
Zustrich VAR

Партнери