Фермерські господарства-платники єдиного податку 4 групи в виробничій діяльності часто використовують земельні ділянки комунальної власності. Одним із актуальних питань для таких господарств є стурбованість стосовно того, чи зберігається за членами фермерського господарства право на одержання землі у приватну власність у розмірі земельної частки (паю) після передачі земель із державної у комунальну власність. Чи може неприватизований пай переходити до 2024 року у державну власність?

Розглянемо наскільки виправданими є ці страхи?

Частинами 1 та статті 13 Закону України «Про фермерське господарство» передбачено, що:

  • члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю);
  • членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).

Аналогічні норми містить частина 2 статті 31 Земельного кодексу України, згідно з якою громадяни – члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).

А відповідно до ч.1 ст.32 Земельного кодексу України громадянам України – членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.

Тож навіть після передачі земель із державної у комунальну власність право на одержання землі у приватну власність у розмірі земельної частки (паю) зберігається за членами фермерського господарства.

Чи може неприватизований пай переходити до 2024 року у державну власність ми розглянемо в наступній консультації.

Інформація підготовлена

Юридично консультаційна служба Всеукраїнська Аграрна Рада разом з Вікторією Кіпріяновою

Середа, 13 січня 2021

 

COVID_19_2conferenПротидія рейдерству
Zustrich VARMK_2021

Партнери