Коли державний акт на пай належить декільком співвласникам і один із них (або декілька) мають бажання припинити договір оренди. Тому виникає питання: чи мають право деяка частина пайовиків забрати свої частки без погодження інших пайовиків?

В умовах, коли земельна ділянка перебуває у спільній частковій власності без виділення часток в натурі (поділу ділянок на місцевості з присвоєнням нових кадастрових номерів), розпорядження землями здійснюється виключно за спільною одноголосною згодою усіх співвласників (ст.358 ЦК, ст.88 ЗК).

Тож розірвати договір оренди та вимагати повернення ділянки такі особи не мають права.

Якщо строк дії договору оренди сплив , то так сам без підпису усіх співвласників неможливо повернути ділянку. Тому і після спливу строку дії договору оренди, направивши всім співвласникам пропозицію отримати ділянку з оренди, орендар до підписання такого акту всіма співвласниками має право користуватися земельною ділянкою посилаючись на ст.613 ЦК та не зобов'язаний за таке користування сплачувати кошти.

Співвласники мають право забрати свої частки лише за згодою всіх інших співвласників, або на підставі рішення суду про виділення їх частки в натурі (ст.364 ЦК, ст.88 ЗК).

Інформація підготовлена

Юридично консультаційна служба Всеукраїнська Аграрна Рада разом з командою Crowe A&A Ukraine, Crowe Erfolg Ukraine , Ольга Богданова (Olga Bogdanova) (партнер Crowe Erfolg Ukraine) та Сергей Клюца (Sergij Klyutsa)

Вівторок, 27 жовтня 2020

 

COVID_19_2conferenПротидія рейдерству
Zustrich VARMK_2021

Партнери