Зареєстровано договір з пайщиком на 10-15 років. Після смерті пайщика його родичі успадковують та переоформлюють спадщину на себе. Чи потрібно перезаключати та перереєстровувати  договір на нового власника, підписувати додаткову угоду?

Відповідно до статті 32 Закону України "Про оренду землі", перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі. Відповідно до Вашого листа ми розуміємо, що в договорі оренди міститься аналогічна норма. Отже, вносити зміни до договору оренди не обов'язково.

В той же час, зверніть увагу, що відповідно до статті 31 Закону України "Про оренду землі", особа, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває в оренді, протягом одного місяця з дня державної реєстрації права власності на неї зобов’язана повідомити про це орендаря в порядку, визначеному статтею 148-1 Земельного кодексу України.

Виплата орендної плати може відбуватися на підставі діючого договору оренди із попереднім власником та правовстановлюючого документа на нового власника (Свідоцтва про право на спадщину).

Якщо вирішите все-таки внести зміни до договору оренди, то це відбувається шляхом підписання додаткової угоди про заміну сторони договору оренди та внесення інших погоджених сторонами змін, з її подальшою реєстрацією.

Додатково рекомендуємо переконатися, що право оренди за діючим договором оренди зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно після 1 січня 2013 року. Якщо така реєстрація була до 1 січня 2013 року, то бажано зареєструвати договір оренди в новому реєстрі. Це унеможливить зловживання зі сторони спадкоємців для "подвійних" реєстрацій.

Середа, 14 листопада 2018

 

Партнери