Як правильно урегулювати сумісництво СТОВ та ФГ, коли робітники СТОВ (основне місце роботи) є членами ФГ та працює там за сумісництвом повний робочий день (дві ставки). Чи може бухгалтер СТОВ бути головним бухгалтером ФГ за сумісництвом?

 

Згідно Закону України можна працювати не більше 12 годин на день.

Тобто це півтори ставки, якщо людина працює на 1,6 ставки, чи на 2 ставки, то це вже законно бути не може. Але так працюють тисячі людей, і держава на це порушення закриває очі.

Працювати можна, але якщо прийде перевірка з інспекції праці, можуть бути проблеми. Головне - щоб ні одним із обох підприємств не було державне підприємство.

Стосовно роботи за сумісництвом. Закон не врегульовує роботу за сумісництвом на приватних підприємствах. Тільки на державних.

Є  постанова Кабінету Міністрів України:

П О С Т А Н О В А від 3 квітня 1993 р. N 245 Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій.

Пункт 2. Установити, що тривалість роботи за сумісництвом  не  може перевищувати чотирьох годин на  день  і  повного  робочого  дня  у вихідний  день. 

Загальна  тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати  половини  місячної  норми робочого часу.

Тут, по суті, повторюється норма, що більше 12 годин в день працювати не можна.

Це стосується державних підприємств, але не стосується приватних.

Отже, на дві ставки працювати можна, проте не забувайте норми Кодексу законів про працю України.

Стаття 50. Норма тривалості робочого часу

Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Вівторок, 16 жовтня 2018

 

Партнери