Із 1 липня 2017 року в Україні запрацювала система автоматичної реєстрації податкових накладних. Традиційно хотіли як краще, та вийшло як завжди. До зони ризику (а відтак — і блокування податкових накладних) потрапило чимало підприємств. Підстава — вони не пройшли «відбір» Мінфіну та ДФСУ. Аграріям «пощастило» найбільше, адже, згідно із постановою фіскалів, більшість с/г товарів віднесли до ризикових, таким чином автоматично поставивши під удар практично весь агрокомплекс.

7 грудня 2017 року під час розгляду проекту Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" систему блокування податкових накладних було тимчасово призупинено.

Чи буде штраф за те, що податкові накладні досі заблоковані і всі терміни по розблокуванню вичерпані?

Податковим кодексом України не передбачено штраф за не розблокування податкових накладних. Заблокована податкова накладна зберігає статус заблокованої і після спливу 365 календарних днів і,  відповідно до аб. 2  п. 120-1.1. «У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних згідно з пунктом 201.16 статті 201 цього Кодексу штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування згідно з підпунктом 201.16.4 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу».

 

Понеділок, 23 липня 2018

 

Партнери