Укладено договір з  пайщиком на 15 років, пайщик помирає, його родичі успадковують та переоформлюють спадщину на себе.

Запитання: Чи потрібно перезаключати договір на нового власника паю?

Відповідь:

Згідно ч. 1. ст. 770 Цивільного кодексу України у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.

Також  згідно ч. 3, 4 ст. 16 ЗУ “Про оренду землі” Укладення договору оренди земельної ділянки може бути здійснено на підставі цивільно-правового договору або в порядку спадкування. Зміна найменування сторін договору оренди землі, зокрема внаслідок реорганізації юридичної особи або зміни типу акціонерного товариства, не є підставою для внесення змін до договору оренди землі та/або його переоформлення.

Однак посилаючись на ст. 33 ЗУ “Про оренду землі”  у разі смерті орендодавця до спливу строку дії договору оренди землі орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов’язаний повідомити про це спадкоємця земельної ділянки протягом місяця з дня, коли йому стало відомо про перехід права власності на земельну ділянку.

До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди. Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов’язковому порядку.

Понеділок, 26 листопада 2018

 

Партнери