Якщо підприємство зареєстроване в грудні 2019р., коли потрібно стати платником ПДВ? І чи потрібно подавати Декларацію  з податку на прибуток за 2019р.?

ПДВ:

Відповідно до п.183.3 ст.183 Податкового кодексу України, якщо СГД, яка не є платником ПДВ у зв’язку з тим, що  обсяги оподатковуваних операцій відсутні, або є меншими  від встановленої  п.181.1 ст.181 ПКУ суми (1,0 млн.грн.  протягом  останніх 12 календарних місяців), вважає за доцільне  добровільно зареєструватися як платник податку, така реєстрація здійснюється за її заявою.

У разі добровільної реєстрації платником ПДВ до контролюючого органу за місцезнаходженням СГ подається  заява про  реєстрацію платника ПДВ за формою 1-ПДВ (форма заяви встановлена Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 зі змінами та доповненнями) - не пізніше ніж  за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого  така особа вважатиметься  платником податку та матиме  право на податковий кредит і складання податкових накладних - п. 183.3, п.183.7 ст. 183 ПКУ.

Заяву можна подати:

- особисто фізичною особою або безпосередньо керівником або представником юридичної особи - платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи;

- платники податку, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, можуть подати реєстраційну заяву засобами електронного зв’язку в електронній форміз дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

-  новоствореним суб’єктом господарювання реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку може бути подана державному реєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію, що подається для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця. В такому випадку електронна копія реєстраційної заяви, виготовлена шляхом сканування, передається державним реєстратором до контролюючих органів одночасно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

У разі якщо останній день строку подання заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку вважається наступний за вихідним, святковим або неробочим робочий день (п. 183.6 ст. 183 ПКУ).

Відповідно до п.183.9 ст.183 ПКУ, у  разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника податку, контролюючий орган  протягом 3-х робочих днів після надходження    реєстраційної заяви вносить до реєстру платників  податку запис про реєстрацію такої особи як платника податку:

-         з бажаного (запланованого)  дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на складання податкових накладних;

 - з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарнихднівпісляподанняреєстраційної заяви до контролюючого органу, якщобажаний  (запланований) день реєстрації  у заяві не зазначено.

З метою отримання документального підтвердження  статусу платника ПДВ , суб’єкту господарювання необхідно подати запит  про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість за формою 1-ЗВР (форма запиту встановлена Положенням про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 зі змінами та доповненнями) до контролюючого органуза місцезнаходженням СГ.

Протягом 2-х робочих днів, що настають за днем отримання запиту, контролюючий орган надає безоплатно та безумовно витяг з реєстру платників податку - п.183.11 ст.183ПКУ.

 

Податок на прибуток: 

Новостворене підприємство-платник податку на прибуток - це платник податку на прибуток, зареєстрований протягом звітного року.

Такі підприємства сплачують податок на прибуток за період діяльності у звітному році на підставі річної декларації (пп. «а» п. 137.5 ст. 137 Податкового кодексу України (ПКУ)). Таку декларацію складають за період із дати взяття на облік платником податків до кінця звітного року реєстрації (пп. 137.4.2 п. 137.4 ст. 137 ПКУ).

Якщо СГД зареєстрували в грудні 2019 року, вперше підприємство звітуватиме з податку на прибуток за підсумками 2019 року за період із дати взяття на облік як платника податків по 31.12.19 року.

Термін подання такої декларації – 60 календарних днів після закінчення звітного періоду, сплатити податкове зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за граничним терміном подання декларації (абз. 1 п.57.1 ст. 57 ПКУ).

Порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено ст. 137 ПКУ.

      Податок нараховується платником самостійно за ставкою, визначеною ст. 136 ПКУ, від бази оподаткування,            визначеної згідно зі ст. 135 ПКУ (п. 137.1 ст. 137 ПКУ).

Згідно з п. 137.4 ст. 137 ПКУ податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 ПКУ, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком.

Пунктом 137.5 ст. 137 ПКУ встановлено, що річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Відповідно до п. 137.6 ст. 137 ПКУ податок на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету платниками податку, зменшується на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, відповідно до ст. 266 ПКУ щодо об’єктів нежитлової нерухомості.

Якщо платник податку на прибуток у звітному періоді не отримав прибутку, або сума податку на прибуток менша за суму податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, залишок суми такого податку, не врахований у зменшення податку на прибуток поточного періоду, не переноситься на зменшення податку на прибуток наступних податкових (звітних) періодів.

Згідно з п. 57.1 ст. 57 ПКУ платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ.

Розрахунок такого авансового внеску подається платником податку у податковій декларації за квартал 2019 року. Визначена в розрахунку сума авансових внесків вважається узгодженою сумою грошових зобов’язань.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених ПКУ, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в розмірах, визначених ст. 123 ПКУ.

Понеділок, 16 грудня 2019

 

Партнери