Запитання: В договорі оренди земельної ділянки с.г. призначення приватної власності встановили фіксований розмір орендної плати без будь-якої прив'язки до НГО. Як у такому випадку бути з індексацією орендної плати, яка є істотною умовою договору?

Відповідь:

Відповідно до статті 15 ЗУ «Про оренду землі», істотними умовами договору оренди землі є:

  • об’єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
  • строк дії договору оренди;
  • орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Відповідно до статті 21 ЗУ «Про оренду землі», розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Отже:

  • умова про індексацію орендної плати є істотною тому має бути передбачена в договорі оренди;
  • розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (це договірні відносини);
  • враховуючи, що договором оренди передбачено, що обчислення розміру орендної плати здійснюється без урахування річного індексу споживчих цін на товари і послуги, умови законодавства дотримані в повному обсязі;
  • орендар не зобов’язаний індексувати орендну плату.
Середа, 13 березня 2019

 

Партнери