Сім мільйонів українців не можуть повністю розпоряджається своїми паями. Згідно з законом, власник сільськогосподарської землі може обробляти її самостійно або здати в оренду. З 2002 року в країні діє заборона на продаж і купівлю сільськогосподарських угідь. Планувалося, що міра тимчасова – до прийняття закону про обіг землі, але за 16 років цього так і не відбулося. Чи зможе власник паю після зняття мораторію на продаж земель, продати свій пай незалежно від того, чи закінчився договір оренди?

 

На даний час, чинне законодавство не місить заборони на продаж земельної ділянки під час дії договору оренди землі (якщо інше не передбачено самим договором оренди). Отже, орендодавець зможе продати свою ділянку.

Але зверніть увагу, що відповідно до статті 9 ЗУ ""Про оренду землі"" орендар, який відповідно до закону може мати у власності орендовану земельну ділянку, має переважне право на придбання її у власність у разі продажу цієї земельної ділянки, за умови, що він сплачує ціну, за якою вона продається, а в разі продажу на аукціоні - якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону.

Орендодавець зобов’язаний повідомити в письмовій формі орендаря про намір продати земельну ділянку третій особі із зазначенням її ціни та інших умов, на яких вона продається.

Звичайно, основним питанням, яке зараз існує, це на яких умовах буде скасовано мораторій. Якщо купувати землю будуть мати право виключно фізичні особи, то переважне право орендаря-юридичної особи працювати не буде.

Понеділок, 30 липня 2018

 

Партнери