Останнім часом обласні управління Держгеокадастру все частіше намагаються в примусовому порядку збільшити ставку орендної плати за землі державної форми власності. Та чи законно це? Ні. Відповідні вимоги є незаконними та не підлягають обов'язковому виконанню.

Згідно з вимогами пункту 288.5.1 Податкового кодексу України, розмір орендної плати за земельні ділянки встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про оренду землі», зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди, спір розв’язується в судовому порядку.

В той же час, просимо звернути увагу, що земельні ділянки під господарськими будівлями та дворами колишніх КСП можуть по сьогодні знаходитися у колективній власності. На даний час існують непоодинокі випадки визнання права власності на земельні ділянки під господарськими будівлями та дворами.

Вівторок, 19 червня 2018

 

Партнери